Nasza Historia

1991

Magda i Leszek Stelmach wracają z Kanady do Polski. Obydwoje są absolwentami krakowskiej AWF, instruktorami i trenerami narciarstwa zjazdowego, pasjonatami sportu. Wykorzystując swoje doświadczenia zawodowe z Kanady i kontakty z branżą sportową w Szwecji, powstaje firma zajmująca się  importem i dystrybucją odzieży, obuwia i sprzętu sportowego z siedziba w Krakowie.

1992

Powstaje Sport Team, Polsko-Szwedzka spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Głównymi udziałowcami zostają : Sven-Ingemar Wallertz, Leszek Stelmach i Wacek Piech.

Misją firmy jest dystrybucja sprzętu i odzieży sportowej na obszarze Polski.

Sport Team zostaje wyłącznym dystrybutorem marki Satila of Sweden w Polsce – jednego z największych europejskich producentów czapek z dzianin. Zmieniamy modę w Polsce – sprzedajemy tysiące czapek, czapki Satila of Sweden podbijają polski rynek.

1993

Sport Team razem z Satila of Sweden decydują o powstaniu fabryki czapek w Posce. W konsekwencji jesteśmy jeszcze bardziej atrakcyjnym dostawcą czapek, liderem rynku, tworzymy nowe trendy.

Pierwszy raz prezentujemy naszą kolekcję szerokiej publiczności na Targach Sprzętu Sportowego w Gdyni.

1994 – 2000

Sport Team rozbudowuje swoją pozycję na rynku artykułów sprzętu i odzieży sportowej. Zostaje wyłącznym dystrybutorem renomowanych europejskich i światowych marek w Polsce:

Gabel – włoskie kije narciarskie

Lacroix – legendarna francuska marka produkujące ręcznie narty narty zjazdowe

TYR – kalifornijski producent strojów pływackich

Tenson – szwedzka marka narciarska i outdoorowa

Kontynuujemy nasze narciarskie pasje. Razem z naszymi przyjaciółmi z Piwnicy pod Baranami corocznie jeździmy szusować w e francuskich Alpach.

2001

Tenson, na mocy umowy pomiędzy Sport Team a Polskim Związkiem Narciarskim zostaje Partnerem Polskiego Związku Narciarskiego. Jesteśmy w samym centrum „Małyszomanii”. Adam Małysz i Jego trener Apoloniusz Tajner świętują swoje największe osiągnięcia.

Wspieramy tenisowy TEAM rodziny Radwańskich. Kto oprócz Rodziców Isi i Uli, śp. Dziadka Władka Radwańskiego i nas wierzył wtedy, że dziewczyny osiągną tenisowy kosmos?

2002 – 2007

Podpisujemy kolejną umowę o dystrybucji.

Diana – włoski producent sprzętu pływackiego, zostaje Sponsorem Polskiego Związku Pływackiego i naszej wybitnej pływaczki złotej medalistki olimpijskiej Otylii Jędrzejczak. Nasz przyjaciel Bartek Kizierowski zdobywa brązowy medal MŚ i złoty na ME.

Tenson zostaje  Sponsorem Polskiego Związku Biathlonu i jego zawodnika Tomasza Sikory,medalisty MŚ i Igrzysk Olimpiskich.

Wybudowaliśmy siedzibę naszej firmy w Krakowie. Odbyło się huczne otwarcie.

2008

Zostajemy oficjalnym, jedynym dystrybutorem marki CRAFT w Polsce!

2010

Kolejna umowa pomiędzy PZN a Sport Team – CRAFT zostaje oficjalnym Partnerem PZN.

Znów wspieramy najlepszych – Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Kamil Stoch osiągają sukcesy zapierające dech w piersiach.

Kasia Bachelda-Curuś – najlepsza polska łyżwiarka szybka, reprezentując na co dzień barwy Craft-a ,zostaje medalistką olimpijską w Vancouver w drużynie.

2011

Zapraszamy naszych Gości na MŚ w konkurencjach klasycznych w narciarstwie do Holmenkollen w Norwegii. Mamy zaszczyt gościć Prezydenta RP Pana Aleksandra Kwaśniewskiego i Panią Prezydentową Jolantę Kwaśniewską.

2012

Podpisujemy umowę o dystrybucji z jednym z największych europejskich producentów odzieży narciarskiej i outdoorowej – marką Schoffel. Schoffel jest wyłącznym dostawcą odzieży dla kadry narodowej austriackiej reprezentacji w narciarstwie alpejskim.

Craft zostaje partnerem technicznym wielkich biegów masowych w Polsce i maratonów.

Bierzemy udział w największych targach sportowych w Europie ISPO w Monachium jako wystawcy.

2014

 

Przedłużamy umowę z PZN do kolejnych Zimowych Igrzysk Olimpijskich

2016

 

Nasz zawodnik Jędrzej Dobrowolski bije zawrotny rekord Polski w narciarstwie szybkim : 244,231 km/h